ראשי

 חינוך חכם לא תמיד נבון


משרד החינוך מנסה בכל האמצעים העומדים לרשותו (כולל מתן תמריצים כספיים לבתי הספר שישתפו פעולה) להכניס טאבלטים, מחשבים אלחוטיים וטלפונים חכמים (סלולאריים) לבתי הספר במקום ספרים בתירוץ של קידמה וטכנולוגיה,
 כאשר ספקים וחברות טכנולוגיות מרוויחים יפה מכל הנושא הזה על חשבון הילד שלכם !!!
 לא מספיק שבשעות אחר הצהרים הילד שלכם נמצא מול מסך , האם זה חכם להוסיף לו עוד שעות בזמן הלימודים?
האם מסכים, טאבלטים, 300 ילדים בכיתה המתחברים בו זמנית לוויפיי כל זה במקום ספרים זה דבר טוב לילד שלכם?
 תחליטו בעצמכם :


1. על-פי ארגון הבריאות העולמי, ילדי ישראל מדורגים במקום הראשון בשימוש בסולארי וטאבלטים ומדורגים במקום האחרון בפעילות גופנית. היום קיימות מחלות חדשות בכל המערכת הגופנית של הילדים.
 לקריאה נוספת על נתוני פעילות הילדים לחצו כאן...

2. הוכח במחקרים ובפועל שלמידה מספר דיגיטאלי אינה אפקטיבית, הקריאה הופכת למרפרפת, אין שימוש בקונטקסט רחב של הטקסט כיון שאין אפשרות להציג מספיק טקסט על המסך בפונט קריא, הדפדוף מאוד קשה ומסורבל וגם בשל כך יש פגיעה בקונטקסט. בתי ספר בארץ (הוד השרון, כפר שמריהו ועוד) ששילבו ספרים דיגיטליים החליטו לסגת מהעניין בשל כך ובשל התוצאה שאיכות הלמידה הייתה ירודה מזו שבשימוש בספרים פיזיים.
לקריאה נוספת על אפקטיביות הלמידה ממסכים בהשוואה לספרים ומחברות לחצו כאן...

3. רופאי עיניים לא ממליצים לילדים להיחשף יותר משעתיים ביום למסך כי המספר בעיניים עד גיל 17 נוטה לגדול מהר יותר מאשר אצל מבוגרים ואז נעצר פחות או יותר , ולכן ככל שהילד חשוף למסכים המספר גדל יותר במהירות מאשר קריאה בספר.
לקריאה נוספת על מסכים ובעיות ראייה לחצו כאן...

4. שימוש רב במסכים יכול ליצור שיבוש ועומס יתר במערכות גופניות שונות אצל הילדים. אור המסכים הבהיר, תצוגת צבעים חדים ביותר ובלתי מציאותיים ואור אולטרה-סגול המופק מהמסכים, כל אלו יוצרים עוררות יתר, מתח כרוני ושיבוש השינה ויכולת הקשב והריכוז. האם ישיבה של מספר שעות מול מסכים בבית ספר נראית לכם כתורמת להם?
לקריאה נוספת על שימוש במסכים והשפעות על שינה לחצו כאן...

5. השפעות קרינה: שימוש בטלפונים ניידים, טאבלטים ולפטופים המחוברים בו זמנים ( 30-40 ילדים צפופים בכיתה) לרשת אלחוטית יוצר חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית שבחיי היום יום אנחנו לא נמצאים במצבים שהילדים שלנו נמצאים והכוונה ל 30-40 ילדים עם לפטופים משדרים בו זמנית בכיתה צפופה. השפעות הקרינה הן: השפעה על פעילות כימית המגדילה נטייה לדיכאון, פגיעה בפוריות, סיכון מוגבר לסרטן, כאבי ראש, סחרחורת ועייפות כרונית.
לקריאה נוספת על שימוש במסכים וחשיפה לקרינה בלתי מיינת לחצו כאן...

6. מחקרים מראים כי זמן מסך יומי של שש שעות ומעלה מפחית נפח אזורי מוח הקשורים לשליטה קוגניטיבית ושליטה באימפולסים, ויסות רגשי, יכולת אמפתיה לאחרים והפרעת קשב. זמן מסך רב נמצא קשור לחרדות, דיכאון והתנהגות אבדנית, לירידה ביכולת הלמידה והתפקוד החברתי ויכולת התמודדות עם תנאי לחץ. זמן מסך רב בגיל הרך יכול לפגוע בהתפתחות מיומנויות השפה ומאוחר יותר על תהליכים קוגניטיביים וזיכרון.
לקריאה נוספת על הקשר בין שימוש במסכים והפרעות קשב וריכוז לחצו כאן...

7. הורים אינם מודעים כי ילדיהם השוהים על מסכים מפתחים באותו זמן לחץ דם גבוה ומתח כרוני, סיכון לסוכרת ולמחלות לב וכלי דם בבגרות. ילד שאינו פעיל גם אם משקלו תקין נמצא בסיכון למחלות אלו.
אלו תופעות שלא נראו בעבר אצל ילדים.
לקריאה נוספת על שימוש במסכים והשפעות בריאותיות נוספות לחצו כאן...


אז מה כדאי לעשות?

לא לתת למשרד החינוך להכניס לילדינו חינוך מתוקשב באמצעות וויפיי ולוותר על הספרים.
לא לוותר על הספרים, שהספרים ימשיכו לככב בתוכנית הלימוד ולשלב קצת תוכניות עם מחשבים בכיתות עם מחשבים נייחים המחוברים באמצעות אינטרנט קווי.
תיהנו מדבש הטכנולוגיה והיזהרו מעוקצה.


נכתב מהלב על ידי שירית, מנהלת קבוצת הפיסבוק -
"נלחמים נגד הקרינה והתקנים -הלא -מחמירים של המשרד להגנת הסביבה- קרינה"
https://www.facebook.com/groups/157279052601
תגובה 1:

  1. לקריאה נוספת על נזקי הקרינה:

    naturecode.wixsite.com/radiation

    השבמחק